НОВОСТИ, ОСНАБРИК

Видовдан у Оснабрику

Сваке године у суботу, пред сам празник, Црквена општина Оснабрик обележава Видовдан. Тако је било и 27.јуна, текуће године, када смо радосно, дочекали Владику Григорија са пратњом и одслужили Свету Архијерејску Литургију у храму Светог великомученика Георгија, у присуству парохијана оснабричких и неколико гостију који су дошли са стране. На Служби Божијој, надлежном Епископу су саслуживали; прота Богдан Смиљић из Билефелда, ђакон Александар Дебељак и надлежни парох. Услед вирусне заразе, која је још увек међу нама, нисмо слали позивнице на адресе других свештеника и установа, да бисмо, са мањим бројем присутних, што је могуће боље, одржали потребну дистанцу и испоштовали све мере заштите. Из истих разлога, нисмо имали ни Видовданску академију у парохијском дому, посвећеном Светом кнезу Лазару косовском и мученицима оснабричким.

У подневним часовима посетили смо Спомен српско војничко гробље и обавили општи парастос за све наше војсковође и војнике који су положили своје животе за крст часни, свету веру православну и слободу златну, од Косова до данас. Преосвећени Владика је, у кратком слову на војничком гробљу, све нас подсетио да се налазимо на месту где почивају  земни остаци наших духовних и телесних предака који су доживели своју голготу овде али који су сачували свој хришћански православни идентитет и постали  утемељивачи ове Цркве и парохијског живота у Оснабрику и овом делу Немачке.

Управа парохије оснабричке