НИРНБЕРГ, НОВОСТИ

Видовданске свечаности у Нирнбергу

Прослава Видовдана у Црквеној општини у Нирнбергу отпочела је на дан празника, 28. јуна 2024. године, служењем свете Литургије и парастоса свим мученицима и новомученицима страдалим од Косовског боја до данас.

У вечерњим часовима приређена је Видовданска академија, на којој су учествовали ученици веронауке и српске допунске школе из Нирнберга и Ерлангена, коју води учитељица Гордана Будиша. Видовданску беседу произнео је ђакон Арсеније Јовановић.

У суботу по Видовдану парохијани су обрадовани доласком дела моштију Светог кнеза Лазара, које је са иконом донео протонамесник Александар Перковић из Хановера. После одслуженог Акатиста светом кнезу верни су прилазили на поклоњење светим моштима.

У недељу Свих Светих литургијско сабрање је предводио протонамесник Александар Перковић, заједно са свештенством из Нирнберга и верним народом. Велики број верних приступио је светој чаши а потом и целивању светих моштију које ће, ради укрепљења и учвршћења вернима, остати у нашем храму до краја месеца јула 2024. године.