БЕРЛИН, НОВОСТИ

Високопречасни протојереј-ставрофор Драган Секулић одлази у пензију

Испунивши услове за старосну пензију, високопречасни протојереј-ставрофор Драган Секулић је од 1. јула 2024. године разрешен дужности пароха при Црквеној општини у Берлину и архијерејског намесника за Северну и Источну Немачку. Црквени одбор и парохијани су свог дугогодишњег пароха испратили свечано у пензију 14. јула 2024. године након свете Литургије.

Отац Драган Секулић је рођен 1958. године у Јошеви код Лознице. У чин ђакона је рукоположен 1981. године и исте године произведен у чин свештеника. На служби у Берлину је од 1990. године.

Одлуком Његовог Вископреосвештенства Митрополита немачког Григорија дужност новог пароха при Црквеној општини у Берлину је преузео јереј Александар Дебељак. Јереј Александар Дебељак је рођен 1991. године у Градишки. Рукоположен је у чин ђакона 2019. године, а у чин свештеника 2024. године.