BERLIN, NOVOSTI

Visokoprečasni protojerej-stavrofor Dragan Sekulić odlazi u penziju

Ispunivši uslove za starosnu penziju, visokoprečasni protojerej-stavrofor Dragan Sekulić je od 1. jula 2024. godine razrešen dužnosti paroha pri Crkvenoj opštini u Berlinu i arhijerejskog namesnika za Severnu i Istočnu Nemačku. Crkveni odbor i parohijani su svog dugogodišnjeg paroha ispratili svečano u penziju 14. jula 2024. godine nakon svete Liturgije.

Otac Dragan Sekulić je rođen 1958. godine u Joševi kod Loznice. U čin đakona je rukopoložen 1981. godine i iste godine proizveden u čin sveštenika. Na službi u Berlinu je od 1990. godine.

Odlukom Njegovog Viskopreosveštenstva Mitropolita nemačkog Grigorija dužnost novog paroha pri Crkvenoj opštini u Berlinu je preuzeo jerej Aleksandar Debeljak. Jerej Aleksandar Debeljak je rođen 1991. godine u Gradiški. Rukopoložen je u čin đakona 2019. godine, a u čin sveštenika 2024. godine.