DORTMUND, NOVOSTI

Vjeronauka za odrasle u Dortmundu

U petak, 12. juna 2020.g, u porti hrama Svetog apostola Luke u Dortmundu, paroh diseldorfski i dugogodišnji profesor kragujevačke bogoslovije protojerej Nebojša Rakić održao je predavanje na temu ,,Djela Apostolska“. U okviru, sada već tradicionalnih duhovnih večeri pod nazivom ,,Vjeronauka za odrasle pri parohiji dortmundskoj“, ovo je drugi put da slovom jevanđelske utjehe otac Nebojša poučava naše parohijane. U svojoj pastirskoj katihezi profesor je napravio sintezu tajne praznika Silaska Svetoga Duha na apostole i nastupajućim apostolskim postom. U svjetlu same apostolske službe predavač se sistematski osvrnuo i na novozavjetnu knjigu ,,Djela Apostolska“.

Prisutni su dakle, imali priliku da učestvuju u izuzetno nadahnutom slovu i da nakon istog ocu Nebojši postave razna pitanja na koja su dobijali konkretne odgovore. 

Uprava parohije Dortmund