VIDEO, NOVOSTI

Vladika Atanasije i Kosovo i Metohija

 
 
Tokom druge večeri obilježavanja godišnjice upokojenja i sjećanja na umirovljenog Episkopa zahumsko-hercegovačkog i primorskog Atanasija, takođe u Kulturnom centru Trebinje, odvijao se razgovor na temu: Vladika Atanasije i Kosovo i Metohija.
 
Uz moderiranje Andreja Jeftića, međusobna svjedočanstva, sjećanja i utiske, pred brojnom publikom iznijeli su i razmijenili: iguman dečanski Sava, protoprezviter-stavrofor Radivoje Panić i mr Živojin Rakočević, a zbog spriječenosti, iako prethodno najavljen, u ovom razgovoru ipak nije neposredno učestvovao dr Miloš Ković ali je svoje svjedočenje o Vladiki Atanasiju iznio putem video snimka, dostupnog na You Tube kanalu Eparhije zahumsko-hercegovačke i primorske.
 
Svoja svjedočanstva o blaženopočivšem Episkopu Atanasiju, takođe putem video snimaka, emitovanih neposredno pred pomenuti razgovor, iznijeli su i Mitropolit mesogejski i lavrodikijski Nikolaj (Haddžinikolau) i Arhimandrit Jefrem, iguman Sveštene obitelji Manastira Vatoped.