AUGZBURG, NOVOSTI

Zadušnice i pomen Episkopu Atanasiju – Augzburg

U subotu, 06. marta, na Zadušnice, u crkvi Svetih Stefana i Jelene Štiljanović u Augzburgu služena je Liturgija.

Na Svetoj Liturgiji, po pročitanom odlomku iz Evanđelja po Luki, otac Nenad je održao besedu govoreći o Gospodnjem podsećanju i opominjanju da se ne povodimo za raznim lažnim prorocima koji tvrde da znaju da se poslednje vreme približilo niti da se upuštamo u tumačenje znakova Drugog Hristovog dolaska, koji su raznoliki i koji će, kako Gospod govori, uključivati i mnoga stradanja. Sve što se ima dogoditi izvan je naše kontrole, ali ono suštinsko je jedino u našoj moći, a to je da svoj život živimo i ustrojavamo tako da nas Drugi dolazak Hristov, bilo kad da se on dogodi, ne iznenadi i ne zatekne umrtvljene, bez milosti i ljubavi, otežalog srca, kako Hristos govori.

Molitveno sećanje na naše usnule braću i sestre održano je po završetku Liturgije, kada je održan i pomen blaženousnulom Episkopu Atanasiju Jevtiću. U kratkom obraćanju, otac Nenad je podsetio prisutni verni narod na višedecenijsko plodno delovanje Vladike Atanasija, kao učitelja, pastira i oca koji je kako svojim bogoslovskim radom tako i svojim radom na Njivi Gospodnjoj ostavio neizbrisivi trag i neprocenjivo nasleđe.

Večan ti spomen, dragi vladiko, oče i učitelju naš!