АУГЗБУРГ, НОВОСТИ

Задушнице и помен Епископу Атанасију – Аугзбург

У суботу, 06. марта, на Задушнице, у цркви Светих Стефана и Јелене Штиљановић у Аугзбургу служена је Литургија.

На Светој Литургији, по прочитаном одломку из Еванђеља по Луки, отац Ненад је одржао беседу говорећи о Господњем подсећању и опомињању да се не поводимо за разним лажним пророцима који тврде да знају да се последње време приближило нити да се упуштамо у тумачење знакова Другог Христовог доласка, који су разнолики и који ће, како Господ говори, укључивати и многа страдања. Све што се има догодити изван је наше контроле, али оно суштинско је једино у нашој моћи, а то је да свој живот живимо и устројавамо тако да нас Други долазак Христов, било кад да се он догоди, не изненади и не затекне умртвљене, без милости и љубави, отежалог срца, како Христос говори.

Молитвено сећање на наше уснуле браћу и сестре одржано је по завршетку Литургије, када је одржан и помен блаженоуснулом Епископу Атанасију Јевтићу. У кратком обраћању, отац Ненад је подсетио присутни верни народ на вишедеценијско плодно деловање Владике Атанасија, као учитеља, пастира и оца који је како својим богословским радом тако и својим радом на Њиви Господњој оставио неизбрисиви траг и непроцењиво наслеђе.

Вечан ти спомен, драги владико, оче и учитељу наш!