НОВОСТИ, ФРИДРИХСХАФЕН

Завршетак радова на парохијском центру у Фридрихсхафену

Радови на обнови парохијског центра у оквиру кога се налази храм Светих српских новомученика улазе у своју завршну фазу. Благословом Митрополита немачког Григорија, као и залагањем протонамесника Милорада Маријановића, комплетно је обновљена фасада, постављене нове шине, мрежице са лепилом и заштићена је целокупна дрвена столарија. Уз то, постављени су и соларни панели у циљу смањења трошкова електричне енергије. Сви радови су изведени од прилога господина Саше Хартмана чија фирма је и учествовала у обнови.

Током јуна месеца 2024. године постављена је и нова челична капија великим залагањем господина Станка Душанића, који је осмислио и систем електричних звона намењених Храму у Фридрихсхафену. Несебичну помоћ у постављању звона и капије указао је господин Лука Петровић са својим тимом радника.