АУГЗБУРГ, НОВОСТИ

Значење и тумачење литургијског текста: предавање у Аугзбургу

На Покров Пресвете Богородице, 14. октобра 2023. године, у парохијској сали у Аугзбургу отпочео је нови циклус разговора о вери.

Прво предавање на тему ,,Значење и тумачење литургијског текста” одржала је Милица Ракић, теолог и вероучитељица из Београда.

Она је говорила о структури литургије, о многим занимљивостима у вези са развитком литургијског богослужења, а посебан нагласак био је на самим молитвама, односно тексту. Разговор се водио и о значењу молитава, на шта оне упућују и на то да се изговарају и узносе у име свих, читаве сабране заједнице.

У дијалогу са присутнима, говорило се о томе да нас молитве литургије уводе у саму Тајну Спасења, као и да оне већ указују на то да је учешће верних неизоставни део литургијског сабрања.

Разговори о вери настављају се у недељу, 29. октобра, предавањем на тему Новог завета, које ће одржати Марина Ћакић, теолог и докторандкиња Универзитета у Регензбургу.