ЕСЕН, НОВОСТИ

Званично саопштење цркве Светог првомученика и архиђакона Стефана – Есен

Браћо и сестре у Христу,

У овом времену пуном стрепњи и искушења, када се свако боји како за свој живот, тако и за животе својих најмилијих, морамо бити јаки и у себи самом и у Богу кога волимо и у кога верујемо. Због тренутне ситуације изазване вирусом COVID-19, у нашој парохији у Есену, одржаваће се богослужења у затвореној цркви, којима ће присуствовати само свештеник и један појац. Имена живих и упокојених која се помиљу на Светој Литургији можете послати на мобилни телефон или на мејл надлежног свештеника.

Молимо све парохијане да поштују препоруке у борби против COVID-19, а нарочито старије особе  да не излазе из својих домова.

Православна црква у Есену стоји на располагању свим својим парохијанима, нарочито старијим особама, као и онима са нарушеним здрављем, око помоћи набавке неопходних намирница и лекова. Моле се сви а посебно млади парохијани да се укључе у ову акцију.

Поштовани парохијани за сва питања и недоумице можете се обратити оцу Душку.

Протојереј Душко Спасојевић
+4915782024248; dusko.spasojevic@web.de