ESEN, NOVOSTI

Zvanično saopštenje crkve Svetog prvomučenika i arhiđakona Stefana – Esen

Braćo i sestre u Hristu,

U ovom vremenu punom strepnji i iskušenja, kada se svako boji kako za svoj život, tako i za živote svojih najmilijih, moramo biti jaki i u sebi samom i u Bogu koga volimo i u koga verujemo. Zbog trenutne situacije izazvane virusom COVID-19, u našoj parohiji u Esenu, održavaće se bogosluženja u zatvorenoj crkvi, kojima će prisustvovati samo sveštenik i jedan pojac. Imena živih i upokojenih koja se pomilju na Svetoj Liturgiji možete poslati na mobilni telefon ili na mejl nadležnog sveštenika.

Molimo sve parohijane da poštuju preporuke u borbi protiv COVID-19, a naročito starije osobe  da ne izlaze iz svojih domova.

Pravoslavna crkva u Esenu stoji na raspolaganju svim svojim parohijanima, naročito starijim osobama, kao i onima sa narušenim zdravljem, oko pomoći nabavke neophodnih namirnica i lekova. Mole se svi a posebno mladi parohijani da se uključe u ovu akciju.

Poštovani parohijani za sva pitanja i nedoumice možete se obratiti ocu Dušku.

Protojerej Duško Spasojević
+4915782024248; dusko.spasojevic@web.de