ЕСЕН, НОВОСТИ

Званично саопштење цркве Светога првомученика и архиђакона Стефана из Есена

Драги парохијани,

са тугом саопштавамо да нећемо моћи да организујемо свечано окупљање наше драге дечице на празник Врбица, нити можемо да извршимо чин освећења палминих гранчица, због свих мера које су тренутно на снази због пандемије.

У то име вас очински молимо и позивамо да се не окупљате око храма у већем броју ни о празнику Врбице – Лазареве суботе, али ни на Цвети у недељу, 12. априла, како не бисмо ушли у ризик затварања наших храмова. Богослужења ће се и даље обављати само уз присуство једног свештеника и једног појца и морају бити затвореног типа.

У наредним данима издаћемо још једно саопштење са конкретним упутствима за дане васкршњих празника.

Будимо разумни и верни свом Христу свако у свом дому, и молимо се да ово тешко време што пре прође.

Православна црква у Есену стоји на располагању свим својим старијим парохијанима, као и онима са нарушеним здрављем, да се јаве како бисмо организовали куповину по продавницама и набавку лекова за њих. Моле се сви млади и здрави парохијани да се укључе у ову акцију.

Веруј у Бога свога и буди у мислима са црквом својом.

08. априла, лета Господњег 2020.
у Есену

Протојереј Душко Спасојевић