ESEN, NOVOSTI

Zvanično saopštenje crkve Svetoga prvomučenika i arhiđakona Stefana iz Esena

Dragi parohijani,

sa tugom saopštavamo da nećemo moći da organizujemo svečano okupljanje naše drage dečice na praznik Vrbica, niti možemo da izvršimo čin osvećenja palminih grančica, zbog svih mera koje su trenutno na snazi zbog pandemije.

U to ime vas očinski molimo i pozivamo da se ne okupljate oko hrama u većem broju ni o prazniku Vrbice – Lazareve subote, ali ni na Cveti u nedelju, 12. aprila, kako ne bismo ušli u rizik zatvaranja naših hramova. Bogosluženja će se i dalje obavljati samo uz prisustvo jednog sveštenika i jednog pojca i moraju biti zatvorenog tipa.

U narednim danima izdaćemo još jedno saopštenje sa konkretnim uputstvima za dane vaskršnjih praznika.

Budimo razumni i verni svom Hristu svako u svom domu, i molimo se da ovo teško vreme što pre prođe.

Pravoslavna crkva u Esenu stoji na raspolaganju svim svojim starijim parohijanima, kao i onima sa narušenim zdravljem, da se jave kako bismo organizovali kupovinu po prodavnicama i nabavku lekova za njih. Mole se svi mladi i zdravi parohijani da se uključe u ovu akciju.

Veruj u Boga svoga i budi u mislima sa crkvom svojom.

08. aprila, leta Gospodnjeg 2020.
u Esenu

Protojerej Duško Spasojević
+4915782024248