NOVOSTI, FRIDRIHSHAFEN

Bogojavljensko plivanje na Bodenskom jezeru

U nedjelju 22. januara 2023 održano je tradicionalno drugo po redu bogojavljensko plivanje na Bodenskom jezeru. Svečanost je započela Svetom Liturgijom na kojoj je uzeo učešća veliki broj vjernika zajedno sa plivačima. Svetom Liturgijom načalstvovao je protojerej Dragoslav Ćorković zajedno sa nadležnim parohom Miloradom Marijanovićem. Otac Dragoslav se obratio vjernima sa divnom besjedom o čovjekovom životnom putu ka carstvu nebeskom.

Nakon Svete Liturgije vjerni narod se zaputio na jezero gdje se održalo bogojavljensko plivanje za časni krst. Sveštenici su izvršili veliko vodoosvećenje, a zatim su plivači pristupili ledenoj vodi čija je temperatura u tom trenutku bila samo 5 stepeni. Pored naših vjernika mnogo drugih stanovnika je pratilo događaj zajedno sa predstavnicima  grada Fridrihshafena i pres službe Schwäbische Zeitung i Südkurier.  Učešće je uzelo 23 plivača od kojih je najmlađi četranaestogodišnji Miloš Lugonja iz Fridrihshafena.  Najhitriji u ledenoj vodi bio je Tasić Miloš iz Vangena koji je prvi stigao do časnog krsta. Pobjedniku je pripao i zlatni dukat kao poklon i sjećanje na ovaj divni dan. Moramo da istaknemo da su pobjednici svi učesnici plivanja koji su jednodušno i bratski podijelili hladnoću ovog januarskog dana bodreći jedni druge. Nakon plivanja bio je upriličen svečani ručak za plivače i vjernike u parohijskoj sali trudom članova naše Parohije kojima se srdačno zahvaljujemo. Takođe veliku zahvalnost dugujemo članovima spasilačkog društva Fridrihsafen kao i Aleksandru Prijoviću i Radomiru Moravcu koji su pomogli oko organizacije za ovu svečanost.

Uprava parohije