НОВОСТИ, РЕГЕНСБУРГ

Црквена слава – Свети Симеон Мироточиви у Регенсбургу

Св. Симеон Мироточиви прослављен је 01.марта у Регенсбургу. Свету Литургију су служили свештеници протојереј Станко Ракић из Штутгарта и надлежни парох, протојереј- ставрофор Милорад Јовановић уз присуство великог броја верника. По завршетку богослужења освећена су славска знамења, која је припремио кум овогодишње славе, Небојша Станојевић из Нојтраублинга са породицом. За идућу годину кумство су преузела три кума, Маринко Роквић из Регенсбурга, Илија Аничић из Нојтраублинга и Смиљан Ковачић из Штраубинга. На Св. Литургији присуствовао је господин Дитмар Шон, директор Института за источне цркве из Регенсбурга. Славље се наставило у оближној сали уз заједничку трпезу, коју су припремили овогодишњи кумови.