NOVOSTI, REGENSBURG

Crkvena slava – Sveti Simeon Mirotočivi u Regensburgu

Sv. Simeon Mirotočivi proslavljen je 01.marta u Regensburgu. Svetu Liturgiju su služili sveštenici protojerej Stanko Rakić iz Štutgarta i nadležni paroh, protojerej- stavrofor Milorad Jovanović uz prisustvo velikog broja vernika. Po završetku bogosluženja osvećena su slavska znamenja, koja je pripremio kum ovogodišnje slave, Nebojša Stanojević iz Nojtraublinga sa porodicom. Za iduću godinu kumstvo su preuzela tri kuma, Marinko Rokvić iz Regensburga, Ilija Aničić iz Nojtraublinga i Smiljan Kovačić iz Štraubinga. Na Sv. Liturgiji prisustvovao je gospodin Ditmar Šon, direktor Instituta za istočne crkve iz Regensburga. Slavlje se nastavilo u obližnoj sali uz zajedničku trpezu, koju su pripremili ovogodišnji kumovi.