ЕПИСКОП ГРИГОРИЈЕ, НОВОСТИ, ОСНАБРИК

Додела ордена Светога Саве госпођи Љељи Слијепчевић

У Оснабрику 25. јуна 2022. након Свете Литургије и годишњег помена српским официрима, у просторијама црквене сале парохијског дома у Оснабрику Његово Преосвештенство Епископ Диселдорфа и Немачке г. Григорије доделио је орден Светога Саве госпођи Љељи Слијепчевић, гинеколошкињи у пензији из Келна.

Говор посвећен госпођи Слијепчевић одржао је Његово Преосвештенство Епископ Григорије и том приликом рекао је да је свака реч о њој сувишна и да је госпођа Љеља позната и у Србији и у нашој дијаспори у Немачкој и шире, будући да њена дела говоре више од хиљаду речи и да је само презиме које часно носи веома чувено и да су га носили многи наши великани. Госпођи Љељи додељена је грамата коју је заслужила из много разлога, не само на годинама финансијски указиваној помоћи нашој Цркви у Оснабрику, већ и на несебичној помоћи коју је пружала пензионерима у Србији током деведесетих година прошлог века. Хвала драгој госпођи Слијепчевић на свему учињеном и ово је био само један мали знак пажње и захвалности коју наша Црква дугује њеном вишедеценијском труду и раду.