BILEFELD, NOVOSTI

Hramovna slava u Bilefeldu

Na dan Svetog Vasilija Ostroškog, u sredu 12. maja, parohija bilefeldska proslavila je svoju hramovnu slavu. Svetu Liturgiju služio je nadležni paroh, prota Bogdan Smiljić uz pojanje crkvenog hora.

Posle Svete Liturgije u hramu su osvećena slavska obeležja koja su ove godine spremili kumovi, porodica Marković Žarko i Snežana sa decom iz Bilefelda. Za kumstvo dogodine javio se Nikola Ninić sa porodicom. Zbog okolnosti, izazvanih korona virusom, ove godine je izostala tradicionalna proslava i slavski program.

Na kraju je prota Bogdan čestitao hramovnu slavu svim prisutnim i zahvalio se na poštovanju propisanih mera, čime pokazujemo da smo kao zajednica pravoslavnih odgovorni i prema sebi i prema bližnjima svojim.