ЛИНГЕН, НОВОСТИ

Слава капеле у Лингену

У недељу 17. новембра 2019. Српска православна парохија у Оснабрику прославила је храмовну славу капеле Светога Архангела Михаила у Лингену. У малом градићу на северу Немачке, у коме живи још десетак наших породица, које брижљиво чувају своју светињу и окупљају се једном месечно у храму. Светом Литургијом је началствовао протојереј-ставрофор Маринко Рајак а веома лепо појао хор Руске православне цркве из Оснабрика. Храм је био испуњен верним народом и децом полазницима веронауке, Српске допунске школе и фолклорне секције, који су током Службе  Божије радосно читали Символ вере и Молитву Господњу. После заамвоне молитве су освештана славска знамења која је припремила овогодишња кума Ана Шурбек са унуком Тијаном а за следећу годину се пријавила Александра Умићевић из Лингена.

Свечана и изузетно богата славска трпеза је, као и претходних година, постављена у великој сали ресторана „Клаас“ у близини цркве. Поздрављајући присутне госте, прота Маринко је нагласио како је дивна слика малог стада Христовог у овом граду, које се својски труди да одржи и унапреди саборност духовног живота у најстаријој богомољи на простору ове државе. Потом је поздравио најстаријег члана парохије Велимира Станчића, који је напунио 88. година и који се већ десетинама година уназад брине за одржавање ове капеле. Уз речи благодарности свим лингенским породицама, свештеник Маринко замолио је децу да отпочну богат културно-уметнички програм. Деца су извела сплет фолклорних игара из разних делова наше отаџбине и одушевила присутне који су се окупили да и ове године увеличају храмовну славу и да својим домовима однесу мноштво лепих утисака.