НОВОСТИ, ФИЛИНГЕН-ШВЕНИНГЕН

Српска допунска школа и православна веронаука у парохији шварцвалдској

У петак, 02. октобра у просторијама светосавског дома у Филинген-Швенингену почела је  са радом Српска допунска школа коју већ другу годину води учитељица Г-ђа Биљана Анђелковић. Поред допунске школе на српском језику, одржаваће се часови и православне веронауке.

Поред редовне наставе петком и суботом у Филингену, коју похађа око 40 ученика, настава на српском језику држаће се и у Албшату, Сингену и Блумберку, са још 90 уписаних ђака.

Учитељица Биљана Анђелковић већ другу годину својим дугогодишњим радом и искуством учи  нашу децу, како српском језику и књижевности, тако и српској историји и култури. Поред учитељског рада,  учитељица помаже и рад Кола српских сестара при храму Св. Архангела Михаила у Филингену-Швенингену.

Српска допунска школа и православна веронаука одржавају се редовно у црквеној сали од 2005. године, када је иста и освећена и посвећена нашем првом просветитељу, учитељу и архиепископу Светоме Сави.

Свештеник парохије шварцвалдске