NOVOSTI, FILINGEN-ŠVENINGEN

Srpska dopunska škola i pravoslavna veronauka u parohiji švarcvaldskoj

U petak, 02. oktobra u prostorijama svetosavskog doma u Filingen-Šveningenu počela je  sa radom Srpska dopunska škola koju već drugu godinu vodi učiteljica G-đa Biljana Anđelković. Pored dopunske škole na srpskom jeziku, održavaće se časovi i pravoslavne veronauke.

Pored redovne nastave petkom i subotom u Filingenu, koju pohađa oko 40 učenika, nastava na srpskom jeziku držaće se i u Albšatu, Singenu i Blumberku, sa još 90 upisanih đaka.

Učiteljica Biljana Anđelković već drugu godinu svojim dugogodišnjim radom i iskustvom uči  našu decu, kako srpskom jeziku i književnosti, tako i srpskoj istoriji i kulturi. Pored učiteljskog rada,  učiteljica pomaže i rad Kola srpskih sestara pri hramu Sv. Arhangela Mihaila u Filingenu-Šveningenu.

Srpska dopunska škola i pravoslavna veronauka održavaju se redovno u crkvenoj sali od 2005. godine, kada je ista i osvećena i posvećena našem prvom prosvetitelju, učitelju i arhiepiskopu Svetome Savi.

Sveštenik parohije švarcvaldske