AUDIO, EPISKOP GRIGORIJE, KASEL, NOVOSTI

Sveta arhijerejska Liturgija u Kaselu

Na nedelju 28.06.2020. u hramu Svetoga kneza Lazara u Kaselu, Njegovo Preosveštenstvo Episkop Grigorije služio je Svetu arhijerejsku Liturgiju uz sasluženje sveštenika Branislava Čortanovačkog iz Hanovera i Marka Radmila, nadležnog parohijskog sveštenika. Bogosluženju je prisustvovalo mnoštvo vernog naroda koji su došli na zajedničku molitvu povodom velikog praznika srpskog pravoslavnog življa i slave parohijskog hrama. Episkop Grigorije u pristupnoj besedi poučavao je prisutne o značaju praznika za identite našeg naroda koji u velikom broju živi rasejan izvan svoje matice.

Nakon zaamvone molitve Vladika Grigorije osvetio je slavska znamenja i još jednom svima čestitao hramovnu slavu Svetoga kneza Lazara koji je ujedno i zaštitnik pomenutog mesta.