NOVOSTI, FRAJBURG

Sveti Sava – parohijska slava u Frajburgu

U nedelju, 26.01.2020. verni narod parohije frajburške, proslavio je svoju hramovnu slavu – prvog srpskog Arhiepiskopa, učitelja i pastira Svetoga Savu. Bogoslužbeni prostor u Frajburgu, bio je ispunjen decom i vernicima parohije koji su došli na Sv. Lituriju da zablagodare Gospodu. Praznovanje je započelo Sv. Liturgijom, koju je služio nadležni sveštenik, protonamesnik Jovan Gatarić.  Bogosluženje je ulepšano duhovnim pojanjem dečice i prisutnih parohijana. Nakon bogosluženja nadležni sveštenik je blagoslovio slavska znamenja, koja su pripremili kumovi Ilija i Jerka Panić sa djecom iz Frajburga. Kumovanje za narednu godinu su preuzeli Nedo i Vlatka Radovanović iz Emendingena/Frajburg. Nadležni sveštenik se obratio prigodnom besedom i zablagodario Gospodu u prisustvu veliko broja vernog naroda. Akademija je otpočela himnom Sv.Save a u nastavku je priređen dečiji recital u čast velikom Svetitelju i zaštitniku. Po završetku programa kumovi su podelili deci svetosavske paketiće. Sveštenik je sve prisutne  pozdravio i zahvalio se velikom broju vernika na zajedničkoj molitvi.